Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середу, 18 травня 2016 р.

Злинська ЗШ І-ІІІ ст. №1

«Садиба купця Соловйова- архітектурна пам’ятка села Злинки»



 Робота учениці 8-Б класу
Левіхіної Дарини Олександрівни

Керівник: Романюков Сергій Миколайович


       У кожного народу є свої святині –  архітектурні пам’ятки, які є німими свідками минулих подій. І ми, сучасники, повинні ними дорожити, знати свою історію і ту спадщину, яку отримали від попередніх поколінь, берегти її, щоб передати нащадкам. М. Рильський стверджував, що той, хто не знає минулого, не вартий майбутнього.
     Як кожна людина має свою біографію, так і споруди мають свою історію.
     У центрі с. Злинки Маловисківського району, що на Кіровоградщині, на розі вулиць П. Велігіна та Жовтневої, неподалік річки Дубівки стоїть двоповерховий будинок, пройти повз який байдуже неможливо. У минулому столітті злинчани знали це помешкання  як лікарню на 35 ліжок, а після пожежі і ремонту як філіал Кіровоградської швейної фабрики “Україна”. В роки Другої світової війни, під час окупації, тут тримали полонених, а у повоєнний час у цьому приміщенні розташовувався театр, на сцені якого виступали різноманітні аматорські трупи.

     Відомо злинчанам і ім’я забудовника –  це купець Феодор Терентійович Соловйов. Ім’я відоме, а ось відомостей про цю людину, на жаль, мало. Старожили села Злинки про первинного власника будівлі донесли скупі відомості.

7 коментарів:

  1. Ознайомившись із цією роботою розумієш: поки існує пам'ятка історії, доти живуть у спогадах люди, які були до цього причетні. На радість, знайшлися ті, хто був небайдужий і реставрував будинок. Але ж для того, щоб пам'ятка не зруйнувалася, треба доносити до людей її цінність. І тому я вдячний за таку ґрунтовну і водночас ліричну розповідь із історії пам'ятки с. Злинка. Ця робота може бути використана на уроці, як історії, так і географії, а також і під час проведення виховної роботи в школі.

    ВідповістиВидалити
  2. Автор та керівник , написавши цю роботу, зберегли для нащадків фрагмент нашого минулого, яке дійсно з року в рік часто перетворюється на руїни. Ми дуже мало знаємо про Маловисківщину до 1917 року - більшовики "весь мир насилья ...разрушили до основанья". А насправді там залишилась глиба , пласт нашої історії. В кінці 90- х рр. я бачив залишки панського маєтку в с.Мануйлівка. Він був вражаючим за розмірами, архітектурою. Але тоді - нікому вже не потрібним. І тепер його немає, розібрали на цеглу, і ніхто про нього нічого й не знає. Але ж там творилася історія, і в тому числі, й Мануйлівки.

    ВідповістиВидалити
  3. Шановні колеги!! Залиште, будь ласка, коментарі про роботу Малої Юлії ( Мануйлівський НВК). Дуже цінуємо вашу думку!!!!

    ВідповістиВидалити
  4. Тема актуальна! Почерпнула багато нового і цінного. Дякую!Автору подальших успіхів бажаю!

    ВідповістиВидалити
  5. Тема актуальна! Почерпнула багато нового і цінного. Дякую!Автору подальших успіхів бажаю!

    ВідповістиВидалити
  6. Дякую учениці Левіхіній Дарині та керівнику Романюкову Сергію Миколайовичу за цю роботу. Адже на сучасному етапі розбудови
    незалежної України, в процесі повільного та все ж неухильного відродження самобутності українського народу – надзвичайної актуальності набуває потреба відродження та ретельного
    збереження архітектурних пам’яток нації. При цьому надзвичайно важливо зберігати не лише самі памятки, а й відомості про них: їх історію, тощо. Тому ця робота повинна посісти гідне місце серед усіх робіт присвячених не лише історії села Злинки, а й всієї Маловисківщини. Приєднуючись до попередніх авторів, хочу сказати, що я також дізнався багато нового та цікавого для себе про своє рідне село Злинку, та про її історію. При цьому, я дуже часто проходив повз цю споруду не замислюючись, яка довга та багата її історія. Бажаю авторам цієї роботи подальших творчих успіхів!

    ВідповістиВидалити