Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середу, 18 травня 2016 р.

Великовисківська ЗШ І-ІІІ ст.


  Свято – Преображенська церква, як пам´ятка архітектурного мистецтва с. Велика Виска


                                                                 Виконали: Заєць Артем
                                                                 Циганенко Анастасія
                                                                    Керівник: Карачінська                                                                                                                      Вікторія Сергіївна
 Вступ:
Сучасне відродження України, що характеризується інтенсивністю етнонаціональних та релігійних процесів, значно посилило взаємозв'язок нації та релігії. Активізація етнонаціонального та релігійно-духовного розвитку закономірно ставить проблему про з'ясування їхньої суті та взаємовпливу.
Хвиля національно-державного і релігійного відродження, що піднялась в Україні наприкінці 80-х - на початку 90-х років XX століття, спершу являла собою своєрідну форму компенсації за тривалу русифікацію, денаціоналізацію, національну уніфікацію та примусову атеїзацію. Однак вона спричинила значне зростання інтересу до української історії, культури, традицій, звичаїв, а, відтак, до релігії і церкви загалом. Ідеї національного і релігійного відродження генерували представники національної еліти, значну частину якої становило духовенство.

Релігія, існуючи протягом сторіч у свідомості людей, які належали до українського етносу, а також до інших народів, що мешкали на території України, тісно переплелася з національною самосвідомістю, тісно взаємодіяла з національними культурами. Тому сучасне національне і релігійне відродження тісно переплітаються. 


4 коментарі:

  1. Вікторія Сергіївна! Дуже вдячний за такий змістовний матеріал щодо нашої церкви. Не міг дати відповідь своєму сину на запитання щодо церкви, яка будується селі. Такі роботи дуже потрібні для жителів села.
    Віктор Ткаченко

    ВідповістиВидалити
  2. Дуже змістовна робота. Як багато було втрачено за радянських часів, знищено. А тепер доводиться все по краплі відновлювати, щоб наповнити сухі криниці духовності. У посиланнях знайшов багато підказок щодо джерельної бази про наш край, в тому числі й про мою Мануйлівку, Лутківку. Успіхів авторам!!!

    ВідповістиВидалити
  3. Шановні колеги! Агітую познайомитись з роботою Малої Юлії про церкву в с. Лутківка! Дуже будемо вдячні за ваші відгуки !!!!

    ВідповістиВидалити