Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

Про конференцію...З чого все починалося...

Одна Батьківщина, і двох не буває.
 Місця, де родився, завжди святі
 Хто рідну оселю свою забуває,
Той щастя не знайде в житті.


Значну роль у формуванні особистості та патріотично - громадянських настроїв сучасної молоді відіграють місцеві традиції, історичні події, факти, тощо.
Тож найважливішим завданням сучасної історичної науки є популяризація краєзнавчих досліджень, які допомогали б вихованню національної свідомості її громадян, формування почуття їх причетності до рідного народу, його багатої матеріальної та духовної культури.
Одним з ефективних методів застосування краєзнавчого матеріалу в процесі вивчення історії може бути проведення учнівських конференцій. Починаючи з 2009 року, в Маловисківському районі щорічно почали організовуватися  історико – краєзнавчі конференції, серед основних завдань яких є дослідження та популяризація краєзнавчих розвідок, вивчення життя і діяльності відомих земляків, тощо. Такі конференції допомагають відновленню історичної пам'яті молодого покоління, виховують небайдуже ставлення до нашої минувшини та формування духовності краю.
До участі в роботі конференцій запрошувалися представники районної державної адміністрації, начальник відділу освіти, завідуюча РМК, методисти РМК, завідувач кафедри краєзнавства КОІППО ім. Василя Сухомлинського Гайда Л.А., методист обласного центру туризму та краєзнавства Сердюк О.М., провідний мистецтвознавець відділу «Український етнологічний центр» інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології І.М.Рильського НАН України - Сіренко С.В., методисти МАН Касяненко А.М. та Шеремет П.М., журналісти райононної газети «Маловисківські вісті», головний редактор видання «Нова газета».
    Варто відмітити високий рівень підготовки науково – дослідницьких робіт, їх науковість, актуальність, використання джерельної бази. За результатами оцінювання фаховим журі визначаються переможці районної краєзнавчої конференції учнівської молоді , їм вручаються грамоти та науково—історична література.
  Щорічне проведення районних краєзнавчих конференцій сприяє активному використанню краєзнавства в системі діяльності навчальних закладів, підвищенню якості навчально-виховного процесу, вихованню в учнівської молоді рис громадської активності та регіонального патріотизму, що закладає підґрунтя майбутнього успішного розвитку району. 
За сприяння відділу освіти Маловисківської райдержадміністрації, методичного кабінету та Маловисківського будинку дитячої та юнацької творчості було проведено три конференції: «Історія краю очима юних», «Історія мого навчального закладу», «Видатні жителі нашого краю», « Участь жителів Маловисківщини у подіях Другої світової війни». Отже, за період з 2009 по 2014 рік у роботі конференцій взяли участь понад 60 учасників. Проходили спочатку такі  конференції на базі Маловисківського районного будинку дитячої та юнацької творчості.  Зібраний учнями та педагогами краєзнавчий матеріал було систематизовано у авторському баченні  в традиційних посібниках. Координатором конференцій  була керівник науково - дослідницького об"єднання Маловисківського РБДЮТ - Шарко О.А.. В 2015 році формат конференції змінився, вона стала проводитися віртуально.
      Виходячи з незаперечного факту поширення та розвитку протягом останнього часу інформаційних технологій  виникла ідея узагальнення учнівських робіт у вигляді мультимедійного видання, а саме створення блогу «Історико – краєзнавчі конференції»
     

Тож вивчаймо досвід і мудрість свого народу, щоб не втратити самобутність, не розчинитися в круговерті часу, не згубити своє майбутнє.

 Ласкаво запрошуємо на блог "Районна краєзнавча конференція". Сподіваємося, що матеріали розміщені на блозі будуть Вам цікавими, корисними. Приємного та змістовного перегляду!

P.S. У період з 01 лютого до 20 травня 2016 року комунальним закладом "Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського" проводився огляд освітніх блогів "Педагогічна блогосфера". В номінації "Блог методиста" цей блог зайняв ІІІ місце.
 
  












1 коментар:

  1. Гарна ідея! Завдяки Вашому блогу всі, хто цікавиться історією рідного краю, можуть ознайомитися з матеріалами конференції та долучитися до краєзнавчої роботи. Бажаю успіху!

    ВідповістиВидалити