Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середа, 18 травня 2016 р.

Мануйлівський НВК

 Церква св. Івана Богослова с. Лутківки: сторінки історії

Роботу виконала
учениця 9 класу
Мала Юлія Олександрівна
керівник
вчитель історії
Постолюк Петро Іванович
  Вступ
Перлинами по українських містах і селах розкидані храми – острівки віри, духовності, традицій. Багато з них є унікальними і всесвітньо відомими пам’ятками історії. Це, наприклад, собор св.  Софії, Успенський собор в Києві, собор святого Юра у Львові, П’ятницька церква в Чернігові та багато інших. Та поруч з ними здавна, майже в кожному українському селі, стояв звичайний храм, який супроводжував місцевих людей від народження до смерті. Незважаючи на  простоту,  ці церкви також мають свою цікаву історію і велику культурну та художню цінність. Є такий сільський храм і в с. Лутківка на Кіровоградщині. Він досить занедбаний, але певним чином і величний, тут інколи відбуваються богослужіння. Нажаль, на даний час про минуле лутківської церкви відомо дуже мало.
В попередні часи майже не робилися спроби дослідити минуле с. Лутківка, але місцева церква цікавила істориків і краєзнавців. В невеличкій газетній публікації 1988 р. А. Михайлова була описана архітектура храму[1]. В учнівській краєзнавчій роботі, присвяченій церкві св. Івана Богослова також була спроба дослідити минуле цієї споруди, але не наведено якоїсь конкретної інформації[2]. Згадував про неї у своїх роботах краєзнавець, наш земляк, Г.М. Перебийніс[3]. Вчитель і краєзнавець П. Постолюк в своїй історичній розвідці вивчив історію утворення і розвитку с. Лутківка та Лутківської церкви і встановив, що, ймовірно, вперше вона була побудована в кінці 18 століття і за час свого існування кілька разів перебудовувалась і змінювала місце розташування[4]. Новизна даного дослідження полягає у більш детальному вивченні доступних джерел та встановлення основних фактів, пов’язаних з минулим церкви с. Лутківка.

5 коментарів:

 1. Юля написала цікаву роботу, сама досліджувала місцевість, де стояла перша церква с. Лутківка 1793 р. Шановні колеги, залиште, будь ласка коментарі!

  ВідповістиВидалити
 2. РОБОТА ФУНДАМЕНТАЛЬНА, ЗМІСТОВНА, НАУКОВА, ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ ПРОВЕДЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ. ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую за цінні поради та коментарі залишені до КОЖНОЇ роботи!

  ВідповістиВидалити
 4. Дуже дякую за цікаву та змістовну роботу.Це прекрасно,коли діти цікавляться історією свого краю та намагаються зберегти її для наступних поколінь!

  ВідповістиВидалити
 5. Дякую Малу Юлію та керівника Постолюка Петра Івановича за таку цікаву та грунтовну роботу. Щиро вітаю Вас з перемогою та бажаю творчих натхнень та нових перемог.

  ВідповістиВидалити