Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середу, 18 травня 2016 р.

Розсохуватська ЗШ І-ІІ ст.

„Братська  могила загиблих  воїнів
під час визволення с. Розсохуватка  в період Великої Вітчизняної війни ”

         
                                                              Робота
учениці 8 класу
Розсохуватської ЗШ І-ІІст.
Матко Людмили

                                                                         Керівник  Савенко Лариса Іванівна

   
                                Німецький фашизм, який розтоптав  державну й національну незалежність більшості народів Західної Європи,  22 червня 1941 року напав на нашу державу. Гітлерівське командування розраховувало знищити СРСР.
      Мирну  працю людей  перервала війна... Ніколи не зітруться у пам'яті народу суворі роки Великої Вітчизняної війни.  Населення села з ненавистю зустріло ворога, приймало активну участь у будівництві і створенні оборонних рубежів для Червоної Армії, зривали відправку молоді в гітлерівську Німеччину.  Село перебувало в окупації з  липня 1941 року по 13 березня 1944 року. Під час окупації було розорено приміщення ферм, майже повністю знищене поголів’я ВРХ, знищено весь сільськогосподарський інвентар.

      На каторжні роботи  до Німеччини було відправлено і  наших багатьох односельців.  Молодь грузили в товарні вагони і відправляли на захід. Дешева робоча сила використовувалась на заводах, фабриках, сільському господарстві  Німеччини.

1 коментар:

  1. Людмила зробила цікаву розвідку про братську могилу в с. Розсохуватка. І це дуже важливо, адже ми знаємо - Розсохуватка - маленьке село, в якому є невеличка школа. Та такою була та жорстока війна - за вигнання окупантів зі звичайного клаптика рідної землі доводилося віддавати її синам десятки, сотні, тисячі своїх життів. Осі в маленькій Розсохуватці лежить 37 радянських воїнів. І їх треба згадати, про їх подвиг ми мусимо знати! Цим важлива робота Людмили. Успіхів!

    ВідповістиВидалити