Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

понеділок, 4 травня 2015 р.

ВОЄННА ПОВСЯКДЕННІСТЬ РІДНОГО КРАЮ

                                      РОБОТУ  ВИКОНАЛИ 
вихованці учнівського науково-дослідного об′єднання «Інтелект» Маловисківського районного  будинку   дитячої та юнацької творчості,  учні  Хмелівської   загальноосвітньої школи І-ІІІст.  Тисовська Олександра та Туник Олександр .
              
ПЕДАГОГ : 
вчитель  історії   Хмелівської  загальноосвітньої школи       І-ІІІ ст. Маловисківської  районної ради     Шевченко Зінаїда Федорівна.                           
                                                   Друга світова  війна мала неоднозначні та суперечливі наслідки для українського суспільства. Війна стала рубежем, що розділив історію ХХ століття на три періоди ─довоєнний, воєнний та повоєнний, вона залишила глибокий слід в пам’яті народній. До цього часу події війни приваблюють увагу дослідників, особливо регіональної історії, які намагаються пізнати лихоліття війни через долю пересічних людей, наприклад дітей війни, які є носіями цінної інформації, а головне, «живої» пам’яті.
     Мета даного дослідження полягає в тому, щоб в ході зустрічей зі свідками подій Другої світової війни відтворити картину воєнної повсякденності Маловисківського краю.
     Мета  обумовлює  виконання  головних завдань:
·       Зустрітися та провести інтерв’ю зі свідками подій Другої світової війни;
·       Дослідити  питання, що довгий час залишалися на периферії радянської історіографії та замовчувались впродовж багатьох років: феномен примусового використання праці жителів Маловисківщини у нацистській Німеччині та проблема колабораціонізму.
·       здійснити спробу історичної реабілітації людей, що потрапили у вир страшних подій війни та змушені були після закінчення війни нести тягар підозр, зневаги, переслідувань, покарань у різний спосіб з боку радянської влади.

         Об′єктом дослідження є період Другої світової війни на Маловисківщині, зокрема окупаційний режим. Ознайомитися зі змістом роботи можна тут

1 коментар:

  1. Цікава, глибока і змістовна робота. ЇЇ тема та предмет дослідження перегукуються з роботою учениці Мануйлівського НВК Малої Ю., яка також спробувала узагальнити записані спогади очевидців про війну в селах Мануйлівка та Лутківка. Тому нам особливо цікаво було побачити ваш підхід. Мені здається, що учні - хмелівчани, як і мануйлівчанка Мала Ю. дійшли до схожих висновків про сприйняття жителями маловисківщини війни, окупації. У спогадах очевидців цих подій у нашому краї чітко проступають риси нацистського "нового порядку". Робота добре оформлена, згідно сучасних вимог. Успіхів авторам та Зіні Федорівні у вихованні справжніх патріотів та науковців !

    ВідповістиВидалити