Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середу, 18 травня 2016 р.

Плетеноташлицька ЗШ І-ІІІ ст.

Сторінка давнини мого краю

Виконав Мосузенко Вадим Юрійович, 
учень 11 класу  Плетеноташлицької ЗШ
Вчитель Вергун Роман Миколайович

Вступ
Версії встановлення пам’ятки
На південь від Малої Виски розкинулося мальовниче село Плетений Ташлик. Кожен населений пункт має свою неповторну історію, так і моя Батьківщина багата подіями. Особливо цікаво дізнатися про давні пам’ятки монументального мистецтва, адже відкриваєш цікаві сторінки минувшини. Такою пам’яткою  є кам'яний хрест, що знаходиться  неподалік сучасного центру села (додаток 1).
Легенда, що побутує серед старожилів нашого села свідчить, що Катерина ІІ, щоб укріпити південні рубежі  Російської імперії від набігів татар наказала заснувати поселення в безмежних степах «Дикого поля». Одним із таких поселень і став сучасний Плетений Ташлик про що начебто свідчить дата зазначена на кам'яному  хресті встановленому в колишньому сільському центрі.
З повним змістом роботи можна познайомитися ТУТ

1 коментар:

  1. Дуже цікаво! Тепер про таку незвичайнку пам'ятку дізнаються всі! А ще - Вадим зробив справжнє невеличке історичне наукове дослідження на основі реальних наукових методів. То є добре! Успіхів!

    ВідповістиВидалити