Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середа, 18 травня 2016 р.

Якимівська ЗШ І-ІІІ ст.


Могили, пам’ятники, обеліски стоять у кожному селі…

Роботу виконали:
Кушнір Діана – учениця 9 класу
 та Прокопенко Альбіна -  учениця 11 класу
                                                                                        Керівник : вчитель історії
Якимівської ЗШ І-ІІІ ступенів
Кушнір В.В. Вступ.
                                Пройшло уже багато літ як відгриміли в нас бої,
                                     Давно змінився увесь світ – лишились спогади одні.
                          Про перемогу в 45-ім ми згадуємо повсякчас
                            І не лише в дні свята – вона живе в душі у нас.
                                         Могили, пам’ятники, обеліски стоять у кожному селі.
                                Ми їм вклоняємося низько  і згадуємо воєнні дні.
       Солдатська пам’ять – це той голос історії, який ми повинні слухати щодня для усіх поколінь, як голос правди про Велику Вітчизняну війну.  Не всі повернулися з воєнних доріг: чорні хустини печалі ще довго покривали передчасно посивілі голови солдатських вдів. Скільки їх – молодих, вродливих, убитих горем залишилися жити в самоті?   
            Обеліски, пам’ятники…. скільки їх? Ми йдемо до пам’ятників загиблих воїнів, щоб віддати данину вдячності, вклонитися низько подвигу старшого покоління.
         Метою даної пошукової роботи є виховання  патріотизму, любові до своєї малої Батьківщини, шанобливе ставлення до її історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історико-культурні надбання нашого народу,  гордості    за славетних земляків.                                                                                                                                                                                                                    Актуальність теми визначається тим, що історія нашого села не повністю досліджена .  Ще багато білих плям  не розкрито, ще багато таємниць не розгадано.

       Предметом  дослідження є  пам’ятки монументального мистецтва краю. Практична значимість даного дослідження полягає в тому, що воно може бути використане в навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів при написанні рефератів, доповідей та повідомлень, в гуртковій діяльності, буде корисною всім, хто цікавиться історією рідного краю.   

1 коментар:

  1. Діана та Альбіна не тільки дослідили пам'ятники, але й спробували розібратися, з якими саме історичними подіями вони пов'язані. І це дуже правильно. Тепер дану тему можна розробляти й далі. Успіхів!

    ВідповістиВидалити