Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

четвер, 30 квітня 2015 р.

ТРАГІЧНА ДОЛЯ ЖІНКИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

                                                   
Роботу виконала

 Кучеренко Вікторія
учениця науково - дослідницького об`єднання
 "Історичне та географічне краєзнавство, народознавство"
Маловисківського РБДЮТ
Керівник : Шарко Оксана Анатоліївна



1 вересня 1939 р. розпочалася Друга світова війна. 6 років тривали кровопролитні бої, горіли міста та села, лилася річками кров. Історія каже, що безліч жінок, яких шаблонно називають представниками слабкої статті, під час Другої світової війни самі записувалися в збройні сили, щоб допомогти своїм чоловікам, братам та синам.                                                                Безпосередньо на лінію фронту йшли, порівняно, не дуже багато жінок. Втім, чимало з них постраждало від бомбардувань і під час бойових дій. Коли до них у дім прийшла війна, коли навколо ворог, який грабує і вбиває, та вривається у їхній дім, - жінки встають на захист Вітчизни. Але з плином часу все більше і більше жінок долучаються до невластивої їм праці.
      До кінця війни на Україні, більше 2-мільйонів жінок працювали в галузі військової промисловості, сотні тисяч добровільно йшли на фронт санітарками. У деяких арміях, жінок-новобранців навіть не навчали поводженню зі зброєю та бойових прийомів, однак деякі жінки самі навчали чоловіків. Сотні тисяч зголосилися працювати в якості медсестер або штатними військовими. У Другій світовій війні близько 800000 жінок служили разом з чоловіками, і вони ніколи не були зайвими.
       Жінка - воїн – це ставало подією неймовірною, рідкісною, що породжувало масу легенд. Жорстока необхідність спонукала їх на цей крок, бажання самій захищати вітчизну від нещадного ворога, що обрушився на її землю, будинок та дітей. Все одно у багатьох чоловіків було відчуття провини за те, що воюють дівчата. Жінка - друг, соратник, товариш, що ділила всі тяготи війни на рівні з чоловіками, - сприймалася з справжньою повагою. У роки Другої світової війни понад 150 тис. жінок були нагороджені бойовими орденами і медалями. Ознайомитися зі змістом роботи можна тут




2 коментарі:

  1. Автор зачепила дуже цікавау і малодосліджену тему. Дійсно, в значній мірі Перемога кувалася не тільки руками чоловіків, а й героїчних жінок. На їх материнську чи подружню долю випали випробування і страждання в роки війни. Тому ,досліджуючи питання про долю жінки на війні, ми віддаємо данину пам'яті їх подвигу, стійкості і працьовитості. Пропоную розвивати дане дослідження і звернути увагу саме на жінок, чия військова доля була пов'язана з нашим краєм. Можливо, треба підняти газетні публікації про жінок Маловисківщини в роки війни.
    Успіхів автору та керівнику Шарко О.А.

    ВідповістиВидалити