Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

субота, 14 червня 2014 р.

З історії Оникіївської ЗШ І-ІІІ ст.


Творча доробка учнівського колективу
Настав час перегорнути сторінки історії і довідатися про те, якою була наша школа раніше. Початкова школа в с. Оникієве функціонувала в 19 ст. проіснувала вона десь до 30-х років 20 ст. Починаючи з 30-х років у селі була семирічна школа. Це було одноповерхове приміщення, яке потопало в цвітінні саду, що ріс навкруги неї.
Та, на жаль, під час війни, коли німецькі війська відступали, першу семирічку зірвали. Розтягли, пограбували, знищили все шкільне майно.

Зруйнована, спалена, болем і слізьми стогнала країна. А над звільненим Оникієвим майорів прапор Перемоги. Почалась відбудова н/г, почала відбудовуватися і школа. Діти потребували навчання. Зліталися до свого розораного гнізда вчителі - ластівки. Директором було призначено Жадановську Антоніну Михайлівну. Приміщення для навчання не було. Від війни чудом вцілів невеличкий будиночок, де мешкали вчителі. Там і обладнали дві кімнати для навчання. Доводилося навчатися в дві зміни. Окрім дітей, які мали 7 років, було багато переростків, котрим війна перекреслила все навчання. Всі діти були залучені до школи. Підручників було дуже мало. Читали по черзі, писали на газетах, на клаптиках цупкого паперу. На дошці писали шматочками білої глини. Чорнило виготовляли з бузини, пера - з гусячого пір'я, в червні 1945 був перший повоєнний випуск - 28 учнів-семикласників. Минав час, змінювалися директори, завучі, з класу в клас переходили учні. І кожен з них писав свою сторінку для прийдешніх поколінь. Слід віддати належне Вовку М.М. та Колеснику Ф.А. Вони очолювали педагогічний колектив школи і запалювали іскорку свого таланту дітям протягом усього свого життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар