Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середу, 29 квітня 2015 р.

СЕЛА МАНУЙЛІВКА ТА ЛУТКІВКА ПІД ЧАС ВІЙНИ У СПОГАДАХ ОЧЕВИДЦІВ

Роботу виконала
учениця 8 класу
Мала Юлія 
керівник

Постолюк Петро Іванович

В 20 столітті український народ пережив багато складних і драматичних подій, але найбільшою з них, безперечно, стала ІІ Світова війна, яка безпосередньо зачепила долі наших односельчан та принесла величезні страждання і випробування. Вже 70 років пройшло з часу, коли війна в Європі закінчилася перемогою Радянського Союзу та країн антигітлерівської коаліції над фашизмом, але ця тема й досі є актуальною. Адже, на жаль, сьогодні в Україні також йде війна і необхідно знайти в історії відповідь на питання про те, як її припинити. Сьогодні серед істориків точаться суперечки про назву, характер тієї війни, вчені намагаються відокремити правду від вигадок, міфи від реальності. Дико звучать звинувачення з боку керівництва Росії всього українського народу у фашизмі, проти якого спільно воювали наші діди і прадіди.
Тому темою свого дослідження я обрала вивчення спогадів моїх односельчан про війну. Адже люди, які на власні очі бачили її події, були їх учасниками мають свої власні думки, враження про її причини, характер та наслідки. 
Метою даної розвідки є аналіз та узагальнення наявних спогадів жителів сіл Мануйлівки та Лутківки Маловисківського району на Кіровоградщині про події Великої Вітчизняної війни  у цих населених пунктах.  Ознайомитися зі змістом роботи можна тут

3 коментарі:

  1. В рамках відзначення 70 - річчя Премоги над нацизмом, робота Юлії це як живильний ковток для спраглого, адже розкриває ті жахливі історичні події через саме найцінніше джерело - спогади очевидців. Структура роботи чітко продумана, обумовлює широке коло завдань, виконана відповідно до рекомендацій щодо оформлення матеріалів на краєзнавчу конференцію. Бажаємо автору та її наставнику нових краєзнавчих розвідок.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Від автора Малої Юлії та керівника Постолюка П.І. висловлюємо подяку за увагу до нашої роботи. Хочемо сказати, що усі роботи учасників для нас були цікавими та змістовними, мали цінність у світлі відзначення 70- річччя Перемоги. Особливо вразила робота за листами злинчанина Колодєєва. Також дуже цікава робота за спогадами про війну жителів Хмельового. Присутність таких робіт на даному Інтернет- ресурсі , а також досліджень, підготовлених до попередніх конференцій, дає можливість використовувати їх в інших краєзнавчих розвідках, робити посилання на ці роботи.

      Бажаємо успіхів та натхнення усім учасникам конференції !

      Видалити
  2. З цікавістю перечитала роботу Юлії. Кожне слово, кожен спогад перевертає душу. Років 3-4 назад, якби довелося читати ці рядки, впевнена, вони сприймалися б особисто мною дещо по-іншому. Але на даний момент, у світлі останніх подій в Україні, кожне слово спогадів сприймається зовсім інакше, ніби тонкою голкою проходить через душу й серце. Не дай Боже, ні нам, ні нашим дітям та онукам ще раз пережити подібне. Не дай Боже мати такі спогади...
    Щирі слова подяки авторці роботи.
    Петре Івановичу, Вам - наснаги, та більше таких же талановитих послідовників, як Юля!
    Всім нам і рідній Україні - мирного неба та спокою!

    ВідповістиВидалити