Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середу, 29 квітня 2015 р.

ІСТОРІЯ ОДНОГО ЖИТТЯ

Роботу виконала:
Лисенко Юлія
учениця 5-А класу
Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ст..
педагогічний керівник:
Бакалінська О.В.
вчитель історії

Маловисківської ЗШ №3 І-ІІІ ст.


Коли погляну я навколо,
Я бачу села, бачу поле,
Вітчизну бачу я свою.
Чи то садок, чи тополина –
Усе це рідна Україна,
Яку я з горем впізнаю.
І, може б, не впізнав, та люди,
Які збігались звідусюди,
Повідали її ім’я.
І чорний люд, і ця руїна…
Невже це ти, моя Вкраїно,
Мій біль і радосте моя?
   Війна… Друга світова, Велика Вітчизняна – саме ці події у світлі останнього року на Україні досить актуальні. Тому, говорячи про війну згадуємо, як все відбувалося в країні та в нашому місті.
   З перших днів війни розпочався масовий призов, протягом червня – липня було призвано майже 2500 чоловік. Одночасно формувались групи оборони та народного ополчення, команди, що здійснювали цілодобове чергування у населених пунктах, охороняли заводи. На берегах Великої Висі вручну копали протитанкові рови. Ознайомитися зі змістом роботи можна тут

7 коментарів:

 1. З задоволенням прочитала розповідь. Як, все таки, чудово, що внуки-правнуки цікавляться минулим своєї родини, записують, діляться з іншими та зберігають на майбутнє ось такі життєві історії. Історії, без яких не було б України... Не було б українців... Молодець, Юленько! Дякую за історію одного життя!

  ВідповістиВидалити
 2. Юля під керівництвом Олени Володимирівни зробила дуже добру, корисну і важливу справу - записали і опублікували спогади очевидця окупації та спроби визволення Малої Виски 8 січня 1944 року. Адже такі спогади - безціннне історичне джерело. Разом зі спогадами інших свідків цих подій вони дають уяву про те, що насправді відбувалося в нашому краї в роки війни.
  Юля отримала досвід істоиичного дослідження і це чудово.

  Творчих успіхів Юлі та Олені Володимирівні !

  ВідповістиВидалити
 3. Юля-сама юна учасниця районної краєзнавчої конференції,але вона вже зробила першу спробу історичного дослідження-записала спогади свого прадідуся про один із епізодів танкового рейду територією Маловисківщини 8 січня 1944 року. Робота виховує почуття патріотизму через саме найцінніше джерело-спогади очевидця. Бажаю Юлі та Олені Володимирівні творчих успіхів у краєзнавчій роботі!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякуємо за побажання та вашу активну допомогу ! Надіємось на подальшу співпрацю . Вам і вашій родині добра і миру

   Видалити
 4. Цікаво та змістовно. Історичне дослідження базується на родинних спогадах, з них можна черпати інформацію про минуле рідного міста, інтерпретувати, осмислювати і відтворювати "картини" загарбницької війни. Дуже корисно для знань з краєзнавства. Молодці, так тримати....

  ВідповістиВидалити
 5. Цікава та повчальна розповідь. Крім історичної, такі роботи мають неймовірну виховну цінність - вчать наших вихованців людяності, повазі до старшого покоління, виховують патріотів нашої держави, свідомих громадян, які пам’ятають своє коріння й шанують пам'ять предків.

  ВідповістиВидалити