Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середа, 29 квітня 2015 р.

ОКУПАЦІЯ 1941-1943 РР. НА МАЛОВИСКІВЩИНІ ЗА СВІДЧЕННЯМИ ОЧЕВИДЦІВ ТА АРХІВНИХ ДЖЕРЕЛ

Роботу виконала 
учениця 9-А класу
 Маловисківської гімназії
Якович Анна
 Керівник:вчитель історії Мазур О.М.

           Не вина жителів Кіровоградщини, що понад мільйон з них опинилися під пануванням гітлерівців. Це більшовицька влада, маючи всі можливості, свій народ не захистила. Для неї та Червоної Армії громадяни жертвували всім, чим могли – відправили на військову службу полчища своїх синів і дочок, неймовірно тяжко працювали, а самі жили в надзвичайній бідності та впроголодь, щоб тільки військо отримало танки і літаки, гармати і кораблі. РСЧА дійсно все це одержала в кількостях, що перевищували озброєння військ найбільших країн світу, разом взятими, за всіма показниками. Тож народ міг розраховувати на те, що випестувана ним фактично непереможна армія та її полководці захистять, принаймні, свою країну від ворога. Однак, цього не сталося – в Україну, яка впродовж всіх передвоєнних років перетворилася чи не найбільшого жертводавця й донора держави, прийшли гітлерівські окупанти. Довго вони не пробули, зате залишили по собі, зокрема на Кіровоградщині, крім руїн, згарищ та тисяч закатованих життів. Ознайомитися зі змістом роботи можна тут1 коментар:

  1. З цікавістю ознайомився з даною роботою. Перевагами її є спроба охопити усі сфери життя людей нашого краю в період окупації. Але такий підхід створює й труднощі для автора : необхідно опрацювати дуже великий масив джерел та літератури, щоб робити обгунтовані висновки про процеси в усіх цих сферах . Автору рекомендував би звернути увагу на те, що в роботі наводиться багато запозичених фактів , суджень , але без посилань на джерело.
    А взагалі - достойна спроба комплексно побачити драматичну сторінку місцевої історії. Надалі можна було б конкретизувати тему в розрізі історії саме Маловисківщини.
    Автору Анні та керівнику Олені Миколаївні - всього найкращого.
    Рекомендую залишити відгук про враження від роботи Малої Ю. про окупацію в Мануйлівці і Лутківці.

    ВідповістиВидалити