Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

четвер, 30 квітня 2015 р.

БЕЗСМЕРТНИЙ ШЛЯХ МИКОЛИ ІВАНОВИЧА РИГАЧІНА

Роботу виконала учениця 9 класу
Злинської загальноосвітньої школи № 2 І-ІІІ ступенів
Стаднік Олександра

Керівник: Кузнєцова Людмила Іванівна


                                    ...Попереду наступаючих бійців часто, дуже часто
                                                                     виникала фігура свого Данко, рідного, до болю
                                                            знайомого… Він своїм вогненним серцем,
      розірваним чергою кулемета, кликав  солдат уперед.
Анатолій Гордієнко. «Хвилина життя».

21 січня 2015 року минуло 70 років, як Микола Іванович Ригачін загинув геройською смертю, повторивши подвиг О. Матросова. У Карелії – він син свого народу, у Польщі пам'ять про нього живе в серцях мешканців міста Ключборк, у Злинці ми вшановуємо його як свого земляка. Свій безсмертний шлях Микола Іванович почав у далекій Карелії. Важливою зупинкою на цьому шляху було село Злинка, тепер тут живуть його нащадки. Останній прихисток знайшов Герой у Польському місті Ключборк.
На шкільному подвір’ї знаходиться меморіальна дошка. Вона щодня нагадує нам про бійця, який не побоявся смерті заради свободи і незалежності Батьківщини. Не одне покоління школярів виховувалось на ідеалах, які жили в серцях юних Героїв. І сьогодні своїми безсмертними вчинками, крізь роки, вони навчають нас гаряче любити рідну землю, боротись за її свободу і незалежність. Скільки горя і сліз випало на долю наших дідів і батьків. Ми повинні вміти шанувати, любити, поважати те, за що вони боролися і перемогли. Якби не героїзм цих людей – не було б нас, не було б України. Сьогодні ми висловлюємо слова вдячності і вшановуємо пам'ять тих, кому завдячуємо щастям жити на землі, тих, хто відстояв наші життя на полях війни. Ознайомитися зі змістом роботи можна тут

8 коментарів:

 1. Робота актуальна, дослідження глибоке, матеріал має великий виховний потенціал. Знання історії свого краю -надзвичайно важлива справа.

  ВідповістиВидалити
 2. Робота актуальна, дослідження глибоке, матеріал має великий виховний потенціал. Знання історії свого краю -надзвичайно важлива справа.

  ВідповістиВидалити
 3. Спостерігається грунтовна пошуково-дослідницька робота. Є цікава маловідома інформація про М. Ригачина. Матеріал викликає інтерес до історіїї рідного села, виховує почуття патріотизму.

  ВідповістиВидалити
 4. Спостерігається грунтовна пошуково-дослідницька робота. Є цікава маловідома інформація про М. Ригачина. Матеріал викликає інтерес до історіїї рідного села, виховує почуття патріотизму.

  ВідповістиВидалити
 5. Була проведена велика робота по дослідженню біографії М.Ригачина. Матеріал дуже цікавий,змістовний, сприяє патріотичному вихованню.

  ВідповістиВидалити
 6. Учні школи провели велику роботу по дослідженню маловідомої інформації про життя М Рігачина, з цікавістю слухали виступ внука, висловлювали слова вдячності героям України. Велике спасибі керівнику проекту та учениці .

  ВідповістиВидалити
 7. Матеріал сприяє формуванню патріотичних почуттів, виховання готовності до захисту Батьківщини, спонукає до вивчення бойових традицій українського народу. Учні з задоволенням та цікавістю слухали розповідь онука М Рігачина, Висловлюю подяку керівнику та виконавцям проекту.

  ВідповістиВидалити
 8. З цікавістю ознайомився з роботою. Вражає біографія героя Ричагіна. особливо подробиці щодо полону, проживання в окупації, бойовий шлях. Автору під керівництвом вчителя Кузнєцової Л.І. вдалося провести значну дослідницьку і пошукову роботу, створити живий образ - історичний портрет людини, яка свідомо віддала життя за перемогу над ненависним ворогом. Робота цінна для вивчення минулого Маловисківщини, може використовуватись у роботі вчителя чи зацікавить дослідників історії нашого краю.

  ВідповістиВидалити