Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

четвер, 13 березня 2014 р.

Дозвілля учнів Хмелівської середньої школи у 50-х роках ХХ ст.


Ковпан Катерина
член історико - етнографічного гуртка
Шевченко Зінаїда Федорівна
керівник історико - етнографічного гуртка

Під час вибору теми для виступу на сьогоднішній конференції до моїх рук потрапив фотоальбом з красномовною назвою “Життя школи в 1953-1954 навчальному році”. Велика кількість фотознімків дуже детально проілюструвала всі ділянки роботи вчительського та учнівського колективів. А відправною точкою у моїй роботі стала фотографія духового оркестру та хорового колективу. Мене найбільше зацікавило питання про те, чим займалися учні моєї школи після закінчення уроків 55 років тому.
Працюючи над пошуком джерельної бази для мого дослідження, я натрапила на цінні матеріали. Це фотографії 1954 р., що експонуються у сільському краєзнавчому музеї, спогади випускників школи, що збереглися серед архівних матеріалів у школі і звичайно учні свідчення колишніх учнів, педагогів, з якими у процесі написання роботи багато приходилося спілкуватися.

“Отже, яким було дозвілля учнів Хмелівської середньої школи?” - запитала я у колишнього вчителя музики та керівника двох оркестрів у далеких 50-х роках Чущенка Петра Степановича, що нині проживає у місті Мала Виска. Він розповів, що позаурочне життя було наповнене великим піднесенням культурно-масової роботи. Закінчення уроків означало початок репетицій двох оркестрів, великого хорового колективу, драматичного та хореографічного гуртків. У другій половині дня приміщення школи наповнювалося звуками маршів, вальсів, хоровими співами. Петро Степанович поділився фотоматеріалами. На одній світлині - духовий оркестр у складі 11 осіб (вдалося з'ясувати прізвища та імена музикантів-аматорів). Цікаво, що серед них, як виявилося, були три майбутніх кандидати наук: Апихтін Микола, Косташ Анатолій, Проценко Олексій.

Немає коментарів:

Дописати коментар