Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

пʼятницю, 22 серпня 2014 р.

Розвиток освіти в селі Паліївка

Ставнійчук Катерина
учениця Паліївської ЗШ І-ІІІ ст.

У 1894 році в селі Паліївці була відкрита церковно-приходська школа, будівля якої розташовувалась на території сучасного парку. За переписом населення 1895 року всього в селі проживало 1153 особи. З них письменних: чоловіків – 20, жінок – 3. Мешканці села дуже турбувалися про те, щоб дати дітям освіту. Про це свідчить такий факт. 8 лютого 1913 року сільська сходка винесла рішення про необхідність побудувати в селі двокласну земську школу. Її було побудовано у 1927 році. Приміщення нової школи знаходилось поблизу церкви. Тепер тут навчалися учні старших класів, а молодші школярі навчалися у приміщенні старої церковно-приходської школи.
Першим директором нової школи був Тюпа Володимир Іванович. Також жителям села запам’ятався вчитель на прізвище Фіркало, який виділявся своєю жорстокістю.
У 1929 році була зруйнована церква, а міцне дерево, з якого була побудована церква, стало будівельним матеріалом для огорожі шкільного подвір’я.
У 1933 році директором школи став Пітецький Андрій Афанасійович. Він займав цю посаду до початку Великої Вітчизняної війни.
В роки окупації в приміщенні школи була пекарня, пізніше, коли фашисти зайняли село, із школи зробили стайню для німецьких рисаків.
Після війни першим директором був Пигида Іван Васильович, завпедом – Мацкул Валентина Семенівна. Вони очолили педагогічний колектив Паліївської семирічки, на долю якого саме і випали найтяжчі роки становлення освіти на селі у повоєнний час. Навчанням і вихованням учнів ( а серед них було багато переростків) займалися такі вчителі: Левіцька Л. Т. , Козіна К. І. , Скляренко О. С. , Путник Н. А. , Єпішко Л. А. , Єпішко Г. В.

У 50-их роках директором школи стає Мельник Тетяна Лук’янівна. Цікавим і бурхливим було життя школи цього періоду. Ось що згадує про шкільне життя того часу вчителька, жителька села, Левіцька Людмила Тимофіївна:„Колектив був дружний. Багато сили і енергії віддавали дітям. Особливо хочу згадати про вчительку російської мови та літератури Козіну Катерину Іванівну. Вона велику виховну роботу проводила з комсомольською молоддю школи. Про неї неодноразово схвально писали у місцевій районній газеті. Про роботу комсомольського шкільного осередку стало відомо у Києві. Центральний комітет ВЛКСМ нагородив школу Республіканським перехідним прапором, який залишився у школі назавжди, і подарував з цієї нагоди вітряну електростанцію і 20000 карбованців. Знаю, що за ці гроші купили музичні інструменти для струнного оркестру, яким керував Єпішко Леонід Адамович.”
У 1974 році за великої підтримки і допомоги тодішнього голови колгоспу ім. Щорса Семенова Бориса Федосійовича та настійливого клопотання директорів школи Матвієнка Миколи Павловича ( керував школою з 1967 по 1971 р.) та Сойченка Матвія Федоровича ( директор школи з 1971 по 1977 р.) було введено в дію новозбудоване приміщення восьмирічної школи.
З 1984 по 1991 роки директором школи була енергійна і творча людина Жорнова Валентина Борисівна, за роки директорування якої і педагогічний, і учнівський колективи творчо реалізувалися. Не випадково, що саме вона пізніше створила візитну картку  – Гімн школи.
З 1991 по 1997 рік школою керував Коноваленко Віталій Євгенович, за сприянням якого та за підтримки сільського голови Грека Василя Павловича неповна середня школа реорганізувалася у загальноосвітню середню школу

З 1998 року педагогічний колектив Паліївської ЗШ І-ІІІ ступенів очолює директор Онипсенко Валерій Миколайович. За його директорування відбулося оновлення приміщення школи: зроблено якісний ремонт класів та спортивного залу, переобладнано опалювальну систему, відновлено харчування учнів, введено в дію комп’ютерний клас. У 2006 – 2007 навчальному році в школі навчалося 109 учнів, працювало 19 вчителів.
З 2008 по 2011 роки директором школи був Солодєй Олег Борисович. За час його керування школою вводяться інновації в навчально-виховний процес. Педагогічний колектив школи працює над проблемою «Формування позитивної мотивації до здорового способу життя». Приміщення школи теж набуває нового вигляду: старі вікна замінюються на пластикові склопакети.

З 2011 року колектив Паліївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів очолила Грек Надія Василівна, з приходом якої заклад зажив новим, цікавим та змістовним шкільним життям.

Немає коментарів:

Дописати коментар