Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середа, 18 травня 2016 р.

Смолінське НВО

ІСТОРІЯ СЕЛА БЕРЕЗІВКИ



Роботу виконали:
Вихованці гуртків-секцій
«Історія України та краєзнавство»,
НТУ «ПАТРІОТ»





Наукові керівники:
Калашник Тетяна Степанівна
керівник гуртка-секції
«Історія України та краєзнавство»,
НТУ «ПАТРІОТ»
позашкільного навчального закладу
Смолінського НВО



 З 14 до 18 століття через наші місця проходив знаменитий «Чорний шлях», по якому турки і татаро-монголи вивозили награбоване добро і гнали в неволю полонене населення з українських окраїнних земель.
В ті часи Запорізька Січ ділилася на 8 паланок. Наш край розміщався на території бувшої Буго-Гардової паланки з центром в селі Гард (тепер село Богданівка Миколаївської області). Кордони земель Запорізької Січі (кошів) оприділялись важко, тому що будувались на правах «Займанщини» і не мали  точних кордонів. За мирними договорами з польсько-литовською державою (Річчю Посполитою) кордони ці визначались по Бучакському миру (1672 р.) –по р. Синюха, і по Карловицькому миру (1699р.) також по р. Синюха. В межевому «записі» 1705 року згадувалася прикордонна річка Ташлик,
р. Вісунь, р. Кам’янка – пізніше р. Вись та р. Синюха. Таким чином наші землі завжди були на кордонах і переходили то в володіння татар, то до Польщі і Росії.

В часи Запорізької Січі вздовж річки Вись проходив торговий «Шпаків Шлях» по якому з півдня везли товари на Україну, Литву, Польщу, Росію. Цей шлях проходив від Варшави, через Люблін, Умань, Торговицю, Ольшанку вздовж річки Мала Вись до Очакова і в Крим.

4 коментарі:

  1. дуже цікаво і змістовно, зібрано багато фактажу про минуле Березівки. варто тільки звернути увагу на важливість вступу дослідження, де проаналізувати історіографію , предмет, мету дослідження. Також багато цікавих фактів, але не вказано звідки вони взяті. Взагалі - гарна робота. Авторам і керівникам гуртка - творчої наснаги!

    ВідповістиВидалити
  2. Вітаю!Робота цікава і корисна.Знати історію свого краю – значить забезпечувати зв'язок сучасності з минулим, щоб будувати майбутнє.Використання краєзнавчого матеріалу допомагає формувати у дітей цілісну історичну свідомість, сприяє вихованню поваги до історії рідного краю.

    ВідповістиВидалити
  3. Вітаю!Робота цікава і корисна.Знати історію свого краю – значить забезпечувати зв'язок сучасності з минулим, щоб будувати майбутнє.Використання краєзнавчого матеріалу допомагає формувати у дітей цілісну історичну свідомість, сприяє вихованню поваги до історії рідного краю.

    ВідповістиВидалити
  4. Шановні колеги! Залиште, будь ласка, коментарі про роботу Малої Юлії ( Мануйлівський НВК). Дуже цікавить Ваша думка!!

    ВідповістиВидалити