Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середа, 18 травня 2016 р.

Злинська ЗШ №2 І-ІІІ ст.

Спасо-Преображенська церква села Злинки.

Виконав учень 9 класу
Злинської загальноосвітньої школи № 2 І-ІІІ ступенів
Матюшенко Олександр.
Керівник Кузнєцова Людмила Іванівна.



                                                    У християнських народах нема більш виховної сили,–
над силу Церкви. Вона то виховує народи, вона вліплює
 вже в душу дитини ті християнські чесноти, які
Андрій Шептицький.


Вступ
Кожен народ із великою повагою ставиться до своєї культури. І це не дивно, адже вона збережена в найвизначніших пам’ятках, які складають основу його історії та традицій.
Село Злинка має історичні пам’ятки, якими пишається. Однією із них є Спасо - Преображенська церква. Це пам’ятка архітектури, яка має особливу  цінність для населення села, бо однією із  базових цінностей українців є християнська віра. На протязі століття саме церква була опорою для людини від дня її народження і аж до смерті. Саме в церкві відбувалися і фіксувалися найважливіші події життя кожної особи. Саме церква показувала шлях і допомагала людині врятувати свою безсмертну душу! Потреба звернення до свого ціннісного багатства завжди з'являється в часи, коли народ  виходить на дорогу національної незалежності, будує нове життя, знаходячи в ціннісних пріоритетах орієнтири на теперішнє і майбутнє.
Дана робота присвячена Спасо-Преображенській церкві села Злинки. Цікавою є її історія, символіка внутрішнього та зовнішнього облаштування. Важливим є значення церкви у житті односельчан у різні історичні періоди, тому цінним джерелом є спогади старожилів села. Висловлюємо щиру подяку настоятелю Спасо-Преображенської церкви отцю Олександру Муляренку, Негретовій Марії Іванівні, Новіковій Акуліні Борисівні, Москаленко Наталії Миколаївні, Нестеренко Марії Петрівні за надання допомоги у написанні роботи. Цінним джерелом є робота Голованової Ольги Володимирівни «Злинка: від витоків до сьогодення».



9 коментарів:

  1. Робота містить багато цікавої та пізнавальної інформації про історію Спасо-Преображенської церкви. Щиро дякую Олександру та керівнику Л.І. Кузнєцовій за такий ґрунтовний опис архітектурної пам'ятки нашого села.

    ВідповістиВидалити
  2. У запропонованій праці висвітлено історію церкви в с.Злинці, подаються відомості про церковних діячів, символіку внутрішнього та зовнішнього облаштування, проведено велику роботу по збору спогадів старожилів села. Щиро дякую керівнику проекту Кузнєцовій Л.І. та учневі Матюшенку О. за виконану роботу.

    ВідповістиВидалити
  3. Вивчати і знати історію церкви - це обовязок православних християн.Спасо-Преображенська церква у Злинці є осередком високої моралі та православного вчення.Тому робота дуже цікава, актуальна і потрібна нащадкам.Дякую керівникові дослідження Л.Кузнєцовій та виконавцю Матюшенку Олекандру.

    ВідповістиВидалити
  4. Злинка - один з тих населених пунктів нашого краю, який має цікаву, унікальну історію та міцні духовні традиції. Робота Олександра - це гідний внесок у справу збереження , популяризації цієї історії та традицій. Дуже змістовна робота не байдужої людини. Творчих успіхів юному досліднику та його вчителям.

    ВідповістиВидалити
  5. Досить цікаво і повчально читати саме історичні аспекти про нашу церкву.Відвідуючи храм, людина навіть не замислюється, скільки цим стінам прийшлось пережити та витримати. Завдяки таким роботам як дане дослідження і відбувається нерозривний зв'язок поколінь. Подяка Матюшенку Саші та Людмилі Іванівні за цікаву роботу!!!

    ВідповістиВидалити
  6. Дана робота розкриває призабуті сторінки в історії такого самобутнього села , як Злинка. В роботі використовуються як архівні документи так і свідчення очевидців, що реально відображають події тих важких та буремних часів. Як в ті роки, так і зараз, коли приходить біда, злинчани завжди об'єднувались і боронили село від чужаків. Спасибі за цікавий та змістовний матеріал.

    ВідповістиВидалити
  7. Цікаво читати роботу, коли знаєш людей,які є очевидцями подій. Дякую за працю. Усіх благ автору!

    ВідповістиВидалити
  8. Щиро дякую за дану роботу. Так вийшло, що, хоча я й сам з Злинки, але я жодного разу не був у цій церкві. Так уже вийшло, що я добре знайомий з іншою церквою с. Злинки (Покрови), а про Спасо-Преображенську церкву хоча і багато чув, але сам жодного разу в ній не був. Дякую Матюшенку Олекандру та керівникові дослідження Л.Кузнєцовій за роботу, яка і для мене, мешканця села Злинки відкрила багато нового та цікавого.

    ВідповістиВидалити