Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середа, 18 травня 2016 р.

Смолінська ЗШ №1 І-ІІІ ст.


Пам’ятки архітектури і монументального мистецтва села Березівка та селища Смоліне


Виконав:
учень 11 класу
Власенко Євген Олексійович
Керівник:
вчитель історії Єрко К.О.
  



                                                                 Вступ

М.В. Гоголь якось зауважив: «Архітектура – це літопис світу, вона промовляє навіть тоді, коли мовчать манускрипти, пісні і перекази», а сучасний дослідник філософії архітектури А. Біломєсяцев констатує: «Люди часто приховують свою ідеологію з тих чи інших причин, але щойно починають будувати, як вона стає явною». Із цим важко не погодитись.
Міста і містечка Кіровоградщини, що починали свій шлях у ХVІІІ столітті як фортеці Російської імперії для боротьби з козацьким степом, врешті-решт перетворилися на звичайнісінькі господарські хутори. Таким є і наше село Березівка. Усі вони продовжують зберігати свою історію, як прояв душі народу, його золотий запас, фундамент майбутнього.

Кіровоградська область з’явилася на карті України у той час, коли про архітектуру як мистецтво вчилися забувати. Абсолютно панівним стає так званий «радянський класицизм». Це простежуємо у нашому молодому селищі Смоліно. Головною концепцією розвитку стає створення нових житлових масивів, що вперше проектуються на основі мікрорайонування, з системою підприємств громадського і торговельного обслуговування. Групи будинків, магазини, дитячий садок, школа, траса, зупинка автотранспорту. Тотальна індустріалізація селища вичерпала свої архітектурні можливості, що призвело до безликості більшості новобудов та житлових районів, примітивності їх планування, навіть при наявності різноповерхових будівель.

1 коментар:

  1. Євген грунтовно підійшов до вивчення пам'яток історії свого краю, намагався побудувати роботу за вимогами до сучасного наукового дослідження. Важлива й тема дослідження, адже Смоліно вважається молодим населеним пунктом, та має свою славну історію, що закарбована у згаданих пам'ятниках. Молодь та жителі Смоліного тепер зможуть дізнатися, з якими подіями пов'язані монументи, біля яких вони проходять щодня. Успіхів!

    ВідповістиВидалити