Блог адресований всім тим, хто цікавиться розвитком регіональної історії. В ньому висвітлюються матеріали районних історико - краєзнавчих конференцій та фрагменти кращих учнівських досліджень.

середа, 29 квітня 2015 р.

ФРОНТОВИМ ШЛЯХОМ КОЛОДЄЄВА ІВАНА ФЕДОРОВИЧА


Роботу виконала:
 учениця 11-А класу 
Злинської ЗШ №1
 Іржова Марина
Керівник:    Голованова О.В.


 Друга Світова війна 1941-1945 роках –  це не лише її подих, ще і сьогодні холодить кров у жилах тих, хто був свідком жорстоких звірств фашистських загарбників. Вона кардинально повернула життя всієї країни, прийшла в кожний дім, кожну сім’ю. Війна залишила в своєму полум’ї мільйони людських долей, принесла страждання і горе, які гостро і скорботно хвилюють народну пам’ять.
Війна сьогодні вже не близька історія, а для молодих майже легенда, відома з книг і фільмів, розповідей старших. Скільки б часу не минуло від тієї пам’ятної весни 45-го ніколи не згасне слава воїнів, які у героїчному протистоянні врятували людство від коричневої чуми –  фашизму. У кожного народу є свої події і дати які складають опорні моменти його історії, основ історичної пам’яті та національної гордості.
Більш як 41-мільйонний народ опинився в епіцентрі воєнних дій. Українці приймали німецьку агресію, як смертельну загрозу для себе.

Дуже важливе місце в планах німецького командування відводилося загарбанню в найкоротші строки України з її величезними сировинними ресурсами та родючими землями. Саме в такий спосіб Гітлер  сподівався посилити воєнну економіку Німеччини, створити вигідний плацдарм для швидкої перемоги над СРСР для досягнення світового панування. Ознайомитися зі змістом роботи можна тут

1 коментар:

  1. Дуже схвилювала робота. Таке враження , що через спогади злинчанина Колодєєва сам відчув страхіття самого мерзенного явища - війни. І разом з тим у його спогадах чітко проступає свідома сила волі чоловіка, який виконує свій обов'язок не тільки перед Батьківщиною, а й перед своєю родиною. Дуже добре, що такі живі і вражаючі спогади будуть введені в науковий оборот . Тим більше, що вони відображають таке малодосліджене явище як солдати - "піджачники". А їх в нашому районі в 1944 році польовими військкоматами було мобілізовано тисячі.
    Автору Іржовій І. та керівнику Ользі Володимирівні - творчих успіхів та ентузіазму в краєзнавчій роботі.

    ВідповістиВидалити